P.P.H.U. Betonex

Szamba betonowe

SZCZELNE SZAMBA BETONOWE

Certyfikaty i gwarancja obowiązkowa

Najniższe ceny w Polsce
Zapewniamy transport i montaż.

szamba betonowe

Powinieneś wiedzieć

Zamów: TEL: 668 179 678 lub 508 234 268

Szczelne zbiorniki z wszystkimi certyfikatami i pisemną gwarancją!

Kiedy przygotować wykop
Jaki przygotować wykop pod zbiornik betonowy
Podłączenie rury doprowadzającej ścieki
Czym kierować się podczas zakupu szamba?

Kiedy przygotować wykop pod zbiornik betonowy?Jeśli zamówiłeś zbiornik w naszej firmie na pewno wiesz już jaki przygotować dołek i kiedy, jeśli jeszcze tego nie wiesz pamiętaj o tym aby koparkę która przygotuje wykop pod zbiornik zamówić dzień wcześniej, bądź tego samego dnia na który umówisz się z nami na przyjazd. Najważniejsze aby wykop był gotowy na nasz przyjazd, ale nie możesz go wykopać również dużo wcześniej przed naszym przyjazdem, ponieważ wody gruntowe mogą obsunąć ścianki wykopu oraz niezabezpieczony wykop stanowi niebezpieczeństwo dla osób trzecich.


Jaki przygotować wykop pod zbiornik betonowyWykop przygotuj o minimum 50 centymetrów większy niż rozmiar zbiornika. Operator koparki musi przygotować w miarę możliwości równe wypoziomowane dno. Nie ma potrzeby stosowania podsypki na dnie chyba że doczynienia mamy z dnem kamienistym. Głębokość wykopu może być również głębsza o 50 centymetrów od samego zbiornika ponieważ na zbiornik montowany jest kominek (krąg betonowy o wymiarach 50 cm śr./ 50 cm / wys.). Pamiętaj aby podczas kopania w głąb wziąć pod uwagę ewentualne podniesienie terenu nad zbiornikiem (kostka brukowa, podniesienie czy wyrównanie terenu}.


Podłączenie rury doprowadzającej ściekiW zbiorniku nie ma zrobionego gotowego otworu na ścieki, u każdego Klienta wypada on w innym miejscu i o innej średnicy dlatego zbiornik jaki dostaniesz będzie bez tego otworu, Klient wykonuje go we własnym zakresie. Polecamy wykonać go w górnej pokrywie, lub z boku zbiornika tuż pod pokrywą ewentualnie w samym kominku.


Czym kierować się podczas zakupu szamba?  1. Zapytaj producenta w jaki sposób łączy zbiornik z jego pokrywą... Bardzo często producenci łączą te dwa elementy za pomocą zwykłej pianki montażowej, strzeż się takiego rozwiązania, jest ono wygodne dla montażysty i tanie w wykonaniu ale w bardzo szybkim czasie ścieki wydostają się tym łączeniem do gleby, a co najgorsze tą samą drogą woda gruntowa napływa do zbiornika i niepotrzebnie go wypełnia. W naszej firmie zbiornik z pokrywą łączymy na klej mrozo i wodoodporny MAPEII i takie rozwiązanie jest najlepsze.

  2. Zapytaj producenta jaką otrzymasz gwarancję na zbiornik... Bardzo często producenci dają gwarancję tzw. rękojmi na podstawie certyfikatu... Pamiętaj że w tym przypadku w razie usterki producent może nie uznać swojej winy, ponieważ nigdzie nie ma zapisanych warunków gwarancji i wymienionych wad jakie mogą zaistnieć i które obejmuje gwarancja. Gwarancja musi być wydana w formie pisemnej i zawierać określone warunki i okres obowiązywania - taką gwarancję oczywiście otrzymasz w naszej firmie

  3. Kolejną ważną kwestią jest grubość ścianki, nie kupuj zbiorników które posiadają ścianki 8cm i mniejszych, producent zaoszczędzi na betonie, a ty stracisz na trwałości i szczelności. Kup zbiornik ze ścianką co najmniej 10 cm. W naszej firmie grubość ścianki szamba betonowego to 10cm

  4. Zapytaj czy producent posiada certyfikat i świadectwo na jakość betonu. Nie kupuj zbiornika którego jakość jest niższa niż B20, to kolejna oszczędność producenta i strata na jakości. Nasze zbiorniki wykonane są standardowo z mocnego betonu B20 z dodatkiem środków wzmacniających szczelność.

  5. Komplet wiedzy zdobędziesz wpisując w wyszukiwarce frazę: "Nazwa producenta opinie" wtedy dowiesz się z for internetowych jakie dany producent miał wpadki, i czy warto kupić jego zbiornik Betonex Opinie

Gwarancja

24 miesiące

Na każdy swój produkt dajemy pisemną 60 miesieczną gwarancje. Wiele firm daje gwarancje "na słowo" na podstawie certyfikatu, w przypadku wady zbiornika cieżko udowodnić winę producenta, u nas dostajesz pisemną gwarancje z wymienionymi warunkami, wiesz co masz i jesteś spokojny.

Ekologia

Certyfikat PZH, ITB, ISO 9001

Zapewniamy wszystkie potrzebne do odbioru budynków mieszkalnych i gospodarczych wymagane certyfikaty. Certyfikat Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz deklaracje zgodności, Certyfikat ISOPN-EN ISO 9001:2009, aprobatę ITB! Wszystkie nasze zbiorniki sa w 100% szczelne nie boimy sie nawet takich wyzwań: szambo betonowe montaż.